prof. Jan Dumański
Absolwent studiów medycznych na Akademii Medycznej w Krakowie. Od 1989 roku związany naukowo ze szwedzkimi ośrodkami. Do maja 2008 roku współpracował z Uniwersytetem w Alabamie w zakresie genetyki. Obecnie zatrudniony na Wydziale Immunologii, Genetyki i Patologii w Uppsali, gdzie zajmuje się tematyką patologii eksperymentalnej. Pracuje nad projektami związanymi z genetycznymi mechanizmami odpowiedzialnymi za powstawanie przerzutów nowotworowych oraz predyspozycjami do ich rozwoju. Zajmuje się także różnicami genetycznymi u bliźniaków jednojajowych, co ma pomóc w poszukiwaniu markerów chorób.
prof. Adriano Mollica
Ukończył Uniwersytet „La Sapienza” w Rzymie, gdzie kształcił się w zakresie farmacji oraz chemii i technologii farmaceutycznej. Po rozpoczęciu doktoratu przeniósł się do USA, gdzie współpracował z Uniwersytetem w Arizonie zajmując się syntezą i charakterystyką peptydów opioidowych. Od 2007 r. pracuje na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu „G. d’Annunzio”. Głównym obszarem badań są peptydy opioidowe, peptydy chemotaktyczne, neuroprotekcyjne. Autor ponad 200 artykułów naukowych. Redaktor naczelny w czasopiśmie „Current Bioactive Compounds”.
dr hab. Tomasz Grabowski
Z wykształcenia lekarz medycyny weterynaryjnej, specjalista w zakresie bioanalityki, farmakologii i farmakokinetyki. W roku 2000 po zakończeniu studiów doktoranckich i krótkiej pracy na stanowisku Adiunkta w ośrodku akademickim, objął stanowisko Starszego Asystenta w Laboratorium Doświadczalnym Herbapol S.A. we Wrocławiu. W latach 2004-2011 pracował w firmie Ravimed Sp. z o. o. jako Kierownik Centrum Badań Farmakokinetycznych. W jednostce tej kierował realizacją projektów badań farmakokinetycznych od wczesnej fazy przedklinicznej do fazy badań klinicznych, w systemie dobrej praktyki laboratoryjnej. Od roku 2011 zatrudniony na stanowisku Kierownika Grupy Badawczej, a od 2013 Kierownika ds. Badań Przedklinicznych w Polpharma Biologics, jednostce biznesowej ZF Polpharma SA. W roku 2012 obronił pracę habilitacyjną na UWM w Olsztynie. Członek kolegium redakcyjnego European Journal of Drug Metabolism and Pharmacokinetics oraz International Journal of Pharmacokinetics. Autor ponad 90 publikacji naukowych.
dr n. farm. Urszula Piotrowska
Autorka ponad 30 artykułów naukowych obejmujących tematykę chemii polimerów medycznych, innowacyjnych postaci leku i chemii kosmetyków. Pracę doktorską wykonała w Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Temat prowadzonych badań dotyczył wielkocząsteczkowych nośników substancji aktywnych. Tegoroczna laureatka stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznawanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.