„Dlaczego warto (i jak) studiować analitykę medyczną?” „Dlaczego warto (i jak) studiować farmację?”
5.10.2021
Pierwszy panel zaplanowany na 5.10.2021, godz. 19.00 pt. „Dlaczego warto (i jak) studiować analitykę medyczną?” poprowadzi dr Marta Bauer.
Streszczenie panelu: Analityka medyczna to bardzo ciekawy i rozwijający kierunek studiów. Pozwala na pracę zarówno z lekarzami, jak i pacjentami. Bez prawidłowego procesu diagnostycznego nie można mówić o prawidłowym leczeniu. Jednak to nie wszystko! Te studia pozwalają spełniać marzenia, trzeba jednak podejść do tego zadania z odpowiednią motywacją. Jak to zrobić? Porozmawiajmy o tym podczas spotkania!
Sylwetka prelegenta: dr n. farm. Marta Bauer, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej GUMed, absolwentka kierunku analityka medyczna naszej Uczelni. Swoją pracę naukową skupia na problemie zakażeń bakteryjnych związanych z wykorzystaniem materiałów medycznych. Autorka wielu prac o zasięgu międzynarodowym, licznych doniesień konferencyjnych. Opiekun I roku analityki medycznej.
07.10.2021
Drugi panel dyskusyjny pt. „Dlaczego warto (i jak) studiować farmację?” w dniu 7.10.2021 o godz. 19:00 poprowadzi mgr farm. Adrian Szewczyk.
Streszczenie panelu: Farmacja, wbrew pozorom, nie oznacza tylko jednej ścieżki zawodowej. Absolwenci farmacji mają przed sobą wiele możliwości. Jak może wyglądać kariera naukowa farmaceuty? Kim tak naprawdę jest farmaceuta i jaka jest jego rola w systemie opieki zdrowotnej? Jak odnaleźć się na studiach? Czym studia różnią się od nauki w szkole? To tylko niektóre pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas panelu.
Sylwetka prelegenta: mgr farm. Adrian Szewczyk, doktorant w Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego GUMed, Primus Inter Pares Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek zespołu badawczego zajmującego się opracowywaniem nowoczesnych implantów kostnych na bazie materiałów krzemionkowych. Współautor licznych publikacji, prezentacji i doniesień konferencyjnych. Współopiekun Studenckiego Koła Naukowego oraz aktywny zawodowo aptekarz.