FarmalitykaTEAM

StartFarmalitykaFarmalitykaTEAM
Rozwiń
szewczyk.png
bauer.png
maciejewski.png
kmysz.png
Dr Adrian Szewczyk
Koordynator zespołu Farmalityka. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej, absolwent kierunku farmacja. Członek zespołu badawczego tworzącego nowoczesne implanty kostne na bazie materiałów krzemionkowych oraz aktywny zawodowo aptekarz. Miłośnik długich spacerów oraz podróży turystystycznych, hobbysta e-sportu.
Dr Marta Bauer
Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej, absolwentka kierunku analityka medyczna. Swoją pracę naukową skupia na problemie zakażeń bakteryjnych związanych z wykorzystaniem materiałów medycznych. Opiekun I roku analityki medycznej. Odpoczywa podczas gotowania, a w weekendy dużo przyjemności sprawiają jej popołudniowe wycieczki.
Dr Bartosz Maciejewski
Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej, absolwent kierunku farmacja. W pracy naukowej zajmuje się modyfikacją uwalniania z doustnych postaci leku oraz charakterystyką materiałów polimerowych w technologii farmaceutycznej. Wolne chwile lubi spędzać przy dobrej lekturze i muzyce, ceni sobie również dbanie o zdrowie oraz kondycję fizyczną.
Współpraca: prof. dr hab. Wojciech Kamysz
Dziekan Wydziału Farmaceutycznego GUMed. W pracy naukowej profesor Kamysz skupia się na poszukiwaniu antybiotyków peptydowych. Kiedy nie przebywa na uczelni (a dzieje się to bardzo sporadycznie) realizuje się także jako dmuchacz szkła laboratoryjnego i konstruktor urządzeń do syntezy peptydów.